Vaste en herhaalde kost

Hoofdmenu Eentje per keer 

Gebruik het stappenplan voor het oplossen van vraagstukken.

  1. \(\text{ Mila en Lina gaan samen op reis en reserveren een kampeerplaats}\\ \text{Voor de standplaats betalen ze eenmaal 160 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 40 euro betalen voor water en elektriciteit}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 760 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Mila en Lina daar?}\)
  2. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op chips}\\\text{ Bij aankoop van twee zakken chips krijg je 1.25 euro korting en betaal je slechts 3.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een zak chips zonder korting.}\)
  3. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op skittles}\\\text{ Bij aankoop van vier zakjes skittles krijg je 1.25 euro korting en betaal je slechts 8.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een zakje skittles zonder korting.}\)
  4. \(\text{ Lotte bestelt 5 (even dure) smartphonehoesjes online en betaalt hiervoor 40.25 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 5.5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de smartphonehoesjes ?}\)
  5. \(\text{ Mariam bestelt 11 (even dure) smartphonehoesjes online en betaalt hiervoor 71.45 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 6 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de smartphonehoesjes ?}\)
  6. \(\text{ Nada en Lina gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 20 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 200 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 2820 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Nada en Lina daar?}\)
  7. \(\text{ Mariam en Oumaima gaan samen op reis en reserveren een kampeerplaats}\\ \text{Voor de standplaats betalen ze eenmaal 160 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 25 euro betalen voor water en elektriciteit}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 310 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Mariam en Oumaima daar?}\)
  8. \(\text{ Kiara bestelt 19 (even dure) smartphonehoesjes online en betaalt hiervoor 157.55 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 6.5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de smartphonehoesjes ?}\)
  9. \(\text{ Oumaima en Mila gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 20 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 320 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 2900 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Oumaima en Mila daar?}\)
  10. \(\text{ Laura en Lina gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 45 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 240 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 4125 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Laura en Lina daar?}\)
  11. \(\text{ Laura en Lotte gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 20 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 200 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 1420 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Laura en Lotte daar?}\)
  12. \(\text{ Noor bestelt 9 (even dure) boeken online en betaalt hiervoor 77.55 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 6 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de boeken ?}\)

Gebruik het stappenplan voor het oplossen van vraagstukken.

Verbetersleutel

  1. \(\text{ Mila en Lina gaan samen op reis en reserveren een kampeerplaats}\\ \text{Voor de standplaats betalen ze eenmaal 160 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 40 euro betalen voor water en elektriciteit}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 760 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Mila en Lina daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 40 . x + 160 = 760} \\ \Leftrightarrow 40 . x = 760 - 160 = 600 \\ \Leftrightarrow x = 15 \\ \text{Ze verbleven er 15 dagen.}\)
  2. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op chips}\\\text{ Bij aankoop van twee zakken chips krijg je 1.25 euro korting en betaal je slechts 3.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een zak chips zonder korting.}\\\text{x is de prijs van chips zonder korting} \\ \color{red}{ 2 . x - 1.25 = 3.75} \\ \Leftrightarrow 2 . x = 3.75 + 1.25 = 5 \\ \Leftrightarrow x = 2.5 \\ \text{De prijs van een zak chips zonder korting is 2.5 euro.}\)
  3. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op skittles}\\\text{ Bij aankoop van vier zakjes skittles krijg je 1.25 euro korting en betaal je slechts 8.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een zakje skittles zonder korting.}\\\text{x is de prijs van skittles zonder korting} \\ \color{red}{ 4 . x - 1.25 = 8.75} \\ \Leftrightarrow 4 . x = 8.75 + 1.25 = 10 \\ \Leftrightarrow x = 2.5 \\ \text{De prijs van een zakje skittles zonder korting is 2.5 euro.}\)
  4. \(\text{ Lotte bestelt 5 (even dure) smartphonehoesjes online en betaalt hiervoor 40.25 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 5.5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de smartphonehoesjes ?}\\\text{x is de kostprijs voor slechts een van de smartphonehoesjes} \\ \color{red}{ 5 . x + 5.5 = 40.25} \\ \Leftrightarrow 5 . x = 40.25 - 5.5 = 34.75 \\ \Leftrightarrow x = 6.95 \\ \text{De kostprijs is 6.95 euro.}\)
  5. \(\text{ Mariam bestelt 11 (even dure) smartphonehoesjes online en betaalt hiervoor 71.45 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 6 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de smartphonehoesjes ?}\\\text{x is de kostprijs voor slechts een van de smartphonehoesjes} \\ \color{red}{ 11 . x + 6 = 71.45} \\ \Leftrightarrow 11 . x = 71.45 - 6 = 65.45 \\ \Leftrightarrow x = 5.95 \\ \text{De kostprijs is 5.95 euro.}\)
  6. \(\text{ Nada en Lina gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 20 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 200 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 2820 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Nada en Lina daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 200 . x + 20 = 2820} \\ \Leftrightarrow 200 . x = 2820 - 20 = 2800 \\ \Leftrightarrow x = 14 \\ \text{Ze verbleven er 14 dagen.}\)
  7. \(\text{ Mariam en Oumaima gaan samen op reis en reserveren een kampeerplaats}\\ \text{Voor de standplaats betalen ze eenmaal 160 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 25 euro betalen voor water en elektriciteit}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 310 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Mariam en Oumaima daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 25 . x + 160 = 310} \\ \Leftrightarrow 25 . x = 310 - 160 = 150 \\ \Leftrightarrow x = 6 \\ \text{Ze verbleven er 6 dagen.}\)
  8. \(\text{ Kiara bestelt 19 (even dure) smartphonehoesjes online en betaalt hiervoor 157.55 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 6.5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de smartphonehoesjes ?}\\\text{x is de kostprijs voor slechts een van de smartphonehoesjes} \\ \color{red}{ 19 . x + 6.5 = 157.55} \\ \Leftrightarrow 19 . x = 157.55 - 6.5 = 151.05 \\ \Leftrightarrow x = 7.95 \\ \text{De kostprijs is 7.95 euro.}\)
  9. \(\text{ Oumaima en Mila gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 20 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 320 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 2900 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Oumaima en Mila daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 320 . x + 20 = 2900} \\ \Leftrightarrow 320 . x = 2900 - 20 = 2880 \\ \Leftrightarrow x = 9 \\ \text{Ze verbleven er 9 dagen.}\)
  10. \(\text{ Laura en Lina gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 45 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 240 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 4125 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Laura en Lina daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 240 . x + 45 = 4125} \\ \Leftrightarrow 240 . x = 4125 - 45 = 4080 \\ \Leftrightarrow x = 17 \\ \text{Ze verbleven er 17 dagen.}\)
  11. \(\text{ Laura en Lotte gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 20 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 200 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 1420 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Laura en Lotte daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 200 . x + 20 = 1420} \\ \Leftrightarrow 200 . x = 1420 - 20 = 1400 \\ \Leftrightarrow x = 7 \\ \text{Ze verbleven er 7 dagen.}\)
  12. \(\text{ Noor bestelt 9 (even dure) boeken online en betaalt hiervoor 77.55 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 6 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de boeken ?}\\\text{x is de kostprijs voor slechts een van de boeken} \\ \color{red}{ 9 . x + 6 = 77.55} \\ \Leftrightarrow 9 . x = 77.55 - 6 = 71.55 \\ \Leftrightarrow x = 7.95 \\ \text{De kostprijs is 7.95 euro.}\)
Oefeningengenerator vanhoeckes.be/wiskunde 2022-06-27 07:20:04